LuckY StrikE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LuckY StrikE

W E L C O M E
 
ForumPortalliGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Njeriu-evolucion biologjik apo veper hyjnore?

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
montana

montana


Numri i postimeve : 52
Registration date : 26/06/2007

Njeriu-evolucion biologjik apo veper hyjnore? Empty
MesazhTitulli: Njeriu-evolucion biologjik apo veper hyjnore?   Njeriu-evolucion biologjik apo veper hyjnore? Icon_minitimeTue Sep 11, 2007 9:05 pm

Kemi lexuar dhe dime te flitet per origjinen e njeriut nga majmuni sipas Darvinit.

Darvini e paraqiti kėtė teori nė librin e tij "Origjina e llojeve", tė cilin e botoi nė Angli, mė 1859. Nė kėtė libėr, miti i evolucionit, qė e kishte origjinėn nė Samerinė e lashtė, u paraqit i detajuar. Ai pretendonte se tė gjitha llojet e gjallesave rrjedhin nga njė paraardhės, i lindur nė ujė rastėsisht dhe se ato kanė evoluar nga njėra-tjetra me ndryshime tė vogla e tė rastėsishme.


Shume teoricene jane mbeshtetes te kesaj teorie.

Nderkohe qe ekziston edhe grupimi i kundert nga i cili rrjedh ideja:
Njeriu eshte krijese e nje fuqie te mbinatyrshme pra e Zotit.

Ju cilin drejtim perkrahni. Debatoni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
maverikkal

maverikkal


Numri i postimeve : 72
Age : 37
Registration date : 28/06/2007

Njeriu-evolucion biologjik apo veper hyjnore? Empty
MesazhTitulli: Re: Njeriu-evolucion biologjik apo veper hyjnore?   Njeriu-evolucion biologjik apo veper hyjnore? Icon_minitimeFri Sep 14, 2007 4:34 pm

si thua ti zoteri???
a ka mundesi qe nje qenie kaq perfekte sic eshte njeriu te kete ardhur si pasoje e nje evolucioni???
vetem po ti hedhesh nje sy me syrin kritik ama do kuptosh se ska asgje lidhje me evolucionin (te pakten nga krijimi)
respekte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albddl.com
 
Njeriu-evolucion biologjik apo veper hyjnore?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njeriu me i gjate ne bote takon njeriun me te shkurter

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LuckY StrikE :: Shkence & Filozofi-
Kėrce tek: